Czemu suplementy na osteoporozę są takie ważne?

10 lutego 2021 Off Przez info

Osteoporoza znamionuje się tym, iż człowiek z nią borykający ma coraz to słabsze oraz znacznie bardziej łamliwe kości. Samo słowo „osteoporoza” oznacza „porowatą kość”. To, co w najwyższym stopniu musimy sobie uświadomić to fakt, iż wszyscy możemy dać sobie optymalną szansę na to, aby uniknąć osteoporozy, wykorzystując:

• zrównoważoną dietę,

• suplementację,

• aktywność fizyczną wspierającą zapobieganie osteoporozie.

Do perfekcyjnych naturalnych odżywek pomocnych w akcjach profilaktycznych względem osteoporozy przystają wapń, witamina D, kwasy tłuszczowe omega-3 oraz witamina K.

Czemu suplementy na osteoporozę są takie ważne?

Olbrzymia ilość Polaków ma osteoporozę, a następna taka liczba jest narażona na tę chorobę. Jedna na dwie kobiety i jedna czwarta mężczyzn w wieku ponad 50 lat doświadcza złamania kości powiązanego z osteoporozą. Osteoporoza jest znana jako cicha choroba, bowiem może występować z kilkoma objawami lub też bez objawów. Razem z wiekiem Twoje ciało wolniej odzyskuje utraconą masę kostną, co może prowadzić do utraty kompletnej masy kości. Inne powody osteoporozy są w stanie obejmować nałóg alkoholowy, reumatoidalne zapalenie stawów, niewydolność nerek, anoreksję oraz niedobory witamin oraz składników mineralnych – w szczególności wapnia, witamin D, A i K oraz magnezu – naturalne odżywki zastosowane tutaj są potrzebne.

Wapń, witamina D, kwasy tłuszczowe omega-3

Wapń i witamina D, kiedy są wraz w jednym suplemencie i regularnie przyjmowane o wiele pomniejszają liczbę upadków i złamań powiązanych z osteoporozą u osób starszych. Kiedy zażycie wapnia jest małe, organizm ludzki opiera się na zmagazynowanym wapnie w masie kostnej, co wiedzie do mineralizacji kości. Witamina D jest istotna, bo jest niezbędna do absorbowania wapnia. Warto zachować w pamięci, że wapń jest poprawniej wchłaniany, gdy przyjmuje się go w drobnych dawkach 500 miligramów czy też mniej, rozkłada się to bowiem przez cały dzień. Do tego, kwasy tłuszczowe omega-3 są w stanie polepszyć stan osoby schorowanej na osteoporozę przez zwiększenie wchłaniania wapnia oraz wytrzymałości kości.